Stokholm Eğitim Müşavirliği

100. Yıl Lokomotif Çocuk Dergisi Sizlerle!

100. Yıl Lokomotif Çocuk Dergisi Sizlerle!

Sevgili Çocuklar,

100. Yıl Lokomotif Çocuk Dergisi'nden hepinize merhaba!

Cumhuriyetimizin 100. yaşını hep birlikte coşkuyla kutlarken dergimizi de heyecanla hazırladık. Bize gönderdiğiniz resimleriniz ve yazılarınız Lokomotif Çocuk'un sayfalarını güzelleştirdi. Spordan sinemaya, tarihten edebiyata, bilime ve sanata dopdolu içeriklerle Lokomotif Çocuk sizlerle!

100. Yıl özel sayısında Lokomotif Çocuk'un rotasında birçok istasyon var! Ahmet Melih Karauğuz, Sümeyra Turanalp, Ayşenur Gönen, Ayşegül Sözen Dağ, Enes Sorgun ve Hilal Turan gibi çok değerli çocuk edebiyatı yazarları bu istasyonlarda sizi bekliyor. Lokomotif'le Yüz Yıllık Çınar'dan Göğe Sevdalı Kuşlar'a, Yüz Yıl Öncesinden Gelen Mektup'tan İstiklâl Marşı'mızın ve Mehmet Akif Ersoy'un hikâyesine, Engel Tanımayan Şampiyonlar'dan Hürkuş'la Göklere bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?

Ayrıca Türkiye'den gelip İsveç'te ve Finlandiya'da Kuzey İstasyonu'nda duraklayan iki genç bilim insanımızın da sizlere anlatacakları var. Büyüyünce ne olacaklarını merak ettik ve sorduk, pek gizemli cevaplar aldık. Onların yolculuğu da Lokomotif Çocuk'un ilerleyen sayfalarında.

Öyleyse Lokomotif'e atlayalım ve sayfaları bir bir çevirmeye başlayalım!

Güzel Türkçemizle ve ay yıldızlı bayrağımızla keyifli bir yolculuğa çıkalım.

100. Yıl Lokomotif Çocuk Dergisi, cumhuriyetimizin 100. yılına armağan olsun. Bol bol okuyup öğreneceğiniz, merak edip keşfedeceğiniz bir yeni yıl dileklerimizle...

 

Dergiyi okumak için lütfen tıklayın.

 

Dag Hammarskjölds Vag 20, 115 27 P.O.Box24105 10451 Stockholm Sweden - 00 46 8 450 99 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.