Stokholm Eğitim Müşavirliği

"15 Temmuz Kahramanları" Temalı Resim Yarışması

Genel Müdürlüğümüzce 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Anma etkinlikleri kapsamında "15 Temmuz Kahramanları" Temalı Resim Yarışması düzenlenecektir.


Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın 7-18 yaş aralığında bulunan çocuklarında "15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü" farkındalık oluşturarak duygu ve düşüncelerini kendi yapacakları resimlerle ifade etmelerini sağlamak amacıyla yarışma düzenlenecektir.

 Öğrencilerimiz, "15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü" ve o gün vatanı için canını feda eden kahramanlarımızla ilgili duygu ve düşüncelerini ifade eden resimlerini başvuru formu ile birlikte 26 Eylül-18 Ekim 2020 tarihleri arasında abdigmyarisma@gmail.com mail adresine göndererek (fotoğraflarını çekerek) yarışmaya katılabilecektir.  

 Genel Müdürlüğümüzde kurulan komisyon tarafından belirlenen, yarışmada dereceye giren ilk üç resmin sahibi olan öğrencinin isimleri Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü'nün resmi web sayfası (http://abdigm.meb.gov.tr/) ve sosyal medya hesaplarında (twitter/mebabdigm; facebook/mebabdigm; instagram/mebabdigm) duyurulacaktır.

Dag Hammarskjölds Vag 20, 115 27 P.O.Box24105 10451 Stockholm Sweden - 00 46 8 450 99 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.