Stokholm Eğitim Müşavirliği

15. Uluslararası MEB Robot Yarışması 8-11 Mart

15. Uluslararası MEB Robot Yarışması 8-11 Mart

Ülkemizde meslekî ve teknik eğitimin niteliğinin artırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması, ortaokul ve dengi okullar, ortaöğretim ile üniversite öğrencilerinin eğitimleri sürecinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, bilimsel düşünebilen, girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerinin paylaşılması amacıyla Bakanlığımızca 15. Uluslararası MEB Robot Yarışmasının Bursa'da düzenlenmesi planlanmaktadır.

 08-11 Mart 2023 tarihleri arasında Bursa Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksinde;  ortaokul ve dengi okullar ile ortaöğretim ve üniversite öğrencilerine yönelik  Endüstriyel Robot Kol, Çizgi İzleyen (Temel Seviye), Çizgi İzleyen (İleri Seviye), Hızlı Çizgi İzleyen, İnsansız Hava Aracı (Mini Drone), Mini Sumo, Tasarla-Çalıştır, Yumurta Toplama (Caretta Caretta), Labirent Ustası, Tozkoparan Robot (Temel Seviye), Serbest Proje, Temalı ve bu yıl ilk defa Su Altı Aracı (ROV) ile Otonom Araç kategorileri olmak üzere 14 (on dört) kategoride  yarışma yapılacaktır.

Yarışma süresince yarışmacı ekiplerin öğle ve akşam yemekleri organizasyon tarafından ücretsiz verilecektir.

Detaylı bilgi için lütfen http://robot.meb.gov.tr/ adresini ziyaret ediniz.

Lütfen davet mektubu için tıklayınız 

Please click for the invitation letter

 

 

 

 

Dag Hammarskjölds Vag 20, 115 27 P.O.Box24105 10451 Stockholm Sweden - 00 46 8 450 99 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.