Stokholm Eğitim Müşavirliği

15. Uluslararası MEB Robot Yarışması

Ahican Cumhuriyet'in İzinde, Teknolojinin Peşinde Bursa'da!
15. Uluslararası MEB Robot Yarışması

Uluslararası MEB Robot Yarışması, 2007 yılından itibaren her yıl ülkemizde mesleki ve teknik eğitimdeki niteliğin artırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması, ortaokul ve dengi okullar, ortaöğretim ile yükseköğretim öğrencilerinin eğitim süreçlerinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilmeleri, ürün geliştirebilmeleri, bilimsel düşünebilmeleri, girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmeleri, öğrencilere endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve bu konudaki deneyimlerinin paylaşılması, öğrencilerin kendilerine güven duyabilmeleri, sosyal ilişkilerde anlayışlı ve saygılı olabilmeleri amaçları ile Bakanlığımız tarafından düzenleniyor.  

 

15. Uluslararası MEB Robot Yarışması, Cumhuriyetimizin 100. Yılında, 6-9 Eylül 2023 tarihleri arasında Bursa Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksinde düzenleniyor.

 

 

Yarışmada 14 kategori bulunuyor:

 

- Endüstriyel Robot Kol

- Çizgi İzleyen (Temel Seviye) 

- Çizgi İzleyen (İleri Seviye)

- Hızlı Çizgi İzleyen

- İnsansız Hava Aracı (Mini Drone) 

- Mini Sumo

- Tasarla-Çalıştır

- Yumurta Toplama (Caretta Caretta)

- Labirent Ustası

- Tozkoparan Robot (Temel Seviye)

- Serbest Proje

- Temalı

- Su Altı Aracı (ROV) 

- Otonom Araç 

 

Millî Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) ve Türk İş birliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) iş birliğinde düzenlenecek 15'inci Uluslararası MEB Robot Yarışması'nın teması "Cumhuriyet ve Teknoloji", sloganı ise "Ahican Cumhuriyet'in İzinde, Teknolojinin Peşinde Bursa'da" olarak belirlendi.

 

Yarışmalarda dereceye giren ekipler, 27 Eylül 2023-1 Ekim 2023 tarihleri arasında TEKNOFEST İzmir'de robotlarını sergileyerek TEKNOFEST ana sahnede ödül törenine katılacaklar.

 

Yarışma ile ilgili tüm bilgilere ve yarışmanın Uygulama Kılavuzu, Yarışma Ofisi, İş Kalemleri ve Kategori Kılavuzlarına ait dokümanlara robot.meb.gov.tr adresinden erişebilirsiniz.

 

 

 

22-07-2023

 

 


22-07-2023

 

 

Dag Hammarskjölds Vag 20, 115 27 P.O.Box24105 10451 Stockholm Sweden - 00 46 8 450 99 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.