Stokholm Eğitim Müşavirliği

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şiir Okuma Yarışma Duyurusu

Değerli Büyükler ve Sevgili Çocuklar, Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizin açılışının 101. yıldönümünde çocuklarımıza bayram coşkusunu yaşatmak, Türkçe ve Türk Kültürünü tanıtmak amacıyla düzenlemiş olduğumuz "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şiir Okuma" yarışmasını ilan eder, göstereceğiniz ilgiden ve katılımınızdan memnuniyet duyarız. 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şiir Okuma Yarışma Duyurusu

Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizin açılışının 101. yıldönümünde çocuklarımıza bayram coşkusunu yaşatmak, Türkçe ve Türk Kültürünü tanıtmak amacıyla "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şiir Okuma" yarışması düzenlenecektir.

Yarışmaya İsveç, Norveç ve Finlandiya'da yaşayan 2007-2015 doğumlu çocuklarımız katılabilir.

Çocuklarımız Altan ÖZYÜREK'in "Dünya Çocuk Bayramı" şiirini okurken video kaydı yaptıracaktır. Çekilen video ve doldurulmuş başvuru formu 3 Nisan-20 Nisan 2021 tarihleri arasında stokholmyarisma@gmail.com adresine gönderilerek yarışmaya başvuru yapılacaktır.

Değerlendirme sonucu yarışmada dereceye giren ilk üç videonun sahibi olan öğrencinin isimleri Eğitim Müşavirliği'mizin resmi web sayfası (http://stokholm.meb.gov.tr/) ve sosyal medya hesaplarında (twitter/stokholmhegitim; facebook/stokholmegitim; instagram/stokholmegitim) duyurulacaktır.

İlk üç dereceye girenlere ödül verilecektir. Katılım sağlayan tüm çocuklarımıza başarı/teşekkür belgesi elektronik ortamda tanzim edilerek  gönderilecektir.

Altan Özyürek'in "Dünya Çocuk Bayramı"şiiri ve detaylı bilgi şartnamede yer almaktadır. 

 

Şartname için tıklayınız.

Başvuru formu için tıklayınız. 

Afiş için tıklayınız.

 

Dag Hammarskjölds Vag 20, 115 27 P.O.Box24105 10451 Stockholm Sweden - 00 46 8 450 99 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.