Stokholm Eğitim Müşavirliği

Çevrim içi Türkçe ve Türk Kültürü Dersleri KÜLTÜREL "KEŞİF" YARIŞMASI

Çevrim içi Türkçe ve Türk Kültürü Dersleri KÜLTÜREL

Çevrim içi Türkçe ve Türk Kültürü Dersleri Kültürel "Keşif Yarışması"

Türkçe ve Türk Kültürü Dersi öğrencilerimiz için Bakanlığımız Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından 1-2 Haziran tarihlerinde Çevrim içi Türkçe ve Türk Kültürü Dersleri Kültürel "Keşif Yarışması" düzenlenmektedir.  KAHOOT üzerinden gerçekleştirilecek bu bilgi yarışması, ülkemizi ve kültürümüzü tanıtmak için dönem boyunca derslerde yapılan etkinlikleri konu alacaktır. Yarışmaya öğrencilerimiz ve velilerimiz birlikte katılabilecektir.

 

- Yarışmanın ilk aşamasında 20 soru sorulacaktır.

- İlk aşamada dereceye girenler, finalde yarışma hakkı elde edecektir.

- Yarışma finalinde de 20 soru sorulacaktır.

- Yarışmada yer alacak konular: Kız Kulesi, Kuş Evleri, Teknofest, Mahya, Türklerde Okçuluk, Mehter, Sadaka Taşı, Fatih Sultan Mehmed, Ankara, Malatya, Afyonkarahisar, Yozgat, Samsun, Kayseri, Şanlıurfa, Kars, Çanakkale, Isparta

 

Yarışma gruplarının oluşturulması için "https://forms.gle/ss4CrSkGEoQG8vgYA" internet adresindeki formun 28 Mayıs 2024 saat 20.00'ye kadar veliler/öğrenciler tarafından doldurulması gerekmektedir.

 

 

27-05-2024

 

Dag Hammarskjölds Vag 20, 115 27 P.O.Box24105 10451 Stockholm Sweden - 00 46 8 450 99 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.