Stokholm Eğitim Müşavirliği

İskandinavya Türkçe Okulu Kayıtları Başladı!

Çocuklarımıza müjde! İskandinavya Türkçe Okulu ile İsveç, Norveç ve Finlandiya'daki çocuklarımızı çevrim içi Türkçe ve Türk Kültürü dersleriyle buluşturuyoruz! 
İskandinavya Türkçe Okulu Kayıtları Başladı!

İskandinavya Türkçe Okulu (Uzaktan Eğitim) Kayıtları Başladı!

 

Çocuklarımıza müjde!

Türkçemiz, en kıymetli hazinemiz! İskandinavya Türkçe Okulu ile İsveç, Norveç ve Finlandiya'daki çocuklarımızı Türkçe ve Türk Kültürü dersleriyle buluşturuyoruz!

İsveç, Norveç ve Finlandiya'da yaşayan Türk toplumunun köklü kültürel mirasını gelecek nesillere aktarabilmek ve çocuklarımızın anadillerini güçlendirmelerine ve Türk kültürünü sürdürebilmelerine yardımcı olmak amacıyla düzenlediğimiz İskandinavya Türkçe Okulu, online eğitim odaklı yaklaşımı ile coğrafi sınırları aşarak Türkçe öğrenme fırsatı sunuyor.

İskandinavya Türkçe Okulunda T.C. Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından görevlendirilen deneyimli öğretmenlerimizle, öğrencilerimizin seviyesine göre çevrim içi sınıflar oluşturacak; derslerimizi online olarak gerçekleştireceğiz.

Hafta sonları Cumartesi veya Pazar günleri 40'ar dakikalık iki ders şeklinde düzenleyeceğimiz derslerden size uygun olan gün ve saatteki dersi seçebilirsiniz (sabah 9.00 veya öğlen 12.00).

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak sunulan Türkçe ve Türk Kültürü derslerimiz, Bahar ve Güz Dönemi olmak üzere 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı süresince devam edecektir.

Bölgemizde (İsveç, Norveç ve Finlandiya) yaşayan tüm vatandaş ve soydaşlarımızın 5-16 yaş aralığındaki çocukları bu özel programa başvurabilir.

 


Başvuru Tarihleri: 25 Eylül - 10 Ekim 2023


Başvurularınızı aşağıdaki bağlantıya tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz: 

http://meb.ai/x2Vwqp  

 

Ayrıntılı bilgi, sorularınız ve önerileriniz için iletişim adresimiz: stokholm@meb.gov.tr

 

Önemli Bilgi: Başvurunuzu yapmanızın ardından dersler başlamadan önce, çocuğunuzun Türkçe bilgisine göre uygun seviyedeki bir sınıfa yerleştirilebilmesi için ayrıca test gönderilecektir. Çocuğunuzun testi kendisinin ve yardımsız doldurmasını sağlayınız. Seviyesini belirleyebilmemiz için testi kendisinin cevaplaması önem taşımaktadır.

 

 25-09-2023

Dag Hammarskjölds Vag 20, 115 27 P.O.Box24105 10451 Stockholm Sweden - 00 46 8 450 99 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.