Stokholm Eğitim Müşavirliği

İSTİKLÂL MARŞI'NI GÜZEL OKUMA YARIŞMASI DUYURUSU

Değerli Vatandaşlarımız ve Sevgili Çocuklar, Mehmet Akif Ersoy'un kaleme aldığı, İstiklâl Marşı'mız, 12 Mart 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde milli marş olarak kabul edilmiştir. İstiklâl Marşı'mızın kabulünün 101.yılı münasebetiyle İstiklâl Marşı'nı güzel okuma yarışması düzenlenecektir.  Göstereceğiniz ilgiden ve katılmanızdan memnuniyet duyarız.  
İSTİKLÂL MARŞI'NI GÜZEL OKUMA YARIŞMASI DUYURUSU

 

İsveç, Norveç ve Finlandiya'da yaşayan 2007-2016 doğumlu çocuklar İstiklâl Marşı'nın ilk iki kıtasını okurken videoya çektirecektir. (Ezbere ya da belge üzerinden okuma yapılabilir.)

Veli tarafından aşağıda yer alan başvuru formu doldurulacaktır. Çekilen video ve doldurulan başvuru formu yarışmanın eposta adresine (stokholmyarisma@gmail.com) gönderilecektir.

Değerlendirme sonucu yarışmada dereceye giren ilk üç videonun sahibi olan öğrencinin isimleri Eğitim Müşavirliği'mizin resmi web sayfası (http://stokholm.meb.gov.tr/) ve sosyal medya hesaplarında (twitter/stokholmhegitim; facebook/stokholmegitim; instagram/stokholmegitim) duyurulacaktır.

İlk üç dereceye girenlere ödül verilecektir.

Katılım sağlayan tüm çocuklarımıza başarı/teşekkür belgesi elektronik ortamda tanzim edilerek  gönderilecektir.

 

 

Şartname (Detaylı bilgi) tıklayınız.

Başvuru formu için tıklayınız. 

 Afiş için tıklayınız.

Dag Hammarskjölds Vag 20, 115 27 P.O.Box24105 10451 Stockholm Sweden - 00 46 8 450 99 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.