Stokholm Eğitim Müşavirliği

Türk Dünyası Çocukları Arasında Satranç Turnuvası

T.C. MEB Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Türkçe dersi alan öğrenciler arasında çevrimiçi (online) olarak satranç turnuvası düzenlenecektir.
Türk Dünyası Çocukları Arasında Satranç Turnuvası

T.C. MEB YÜKSEKÖĞRETİM VE YURT DIŞI EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRK DÜNYASI ÇOCUKLARI ARASINDA II. ULUSLARARASI SATRANÇ TURNUVASI

 

1.     Satranç turnuvası T.C. MEB Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı Türk Okullarının öğrencileri, yurt dışında Türkçe ve Türk Kültürü dersi alan öğrenciler ve Türkiye Maarif Vakfına bağlı okul ve kurumlara devam eden öğrenciler arasında çevrimiçi (online) olarak www.lichess.org  sitesinden yapılacaktır.

2.     Turnuvada Spor Ahlakı (Centilmenlik) ile bağdaşmayan davranışların sergilenmesi durumunda maç derhal kesilerek, bu durumu tespit eden görevli öğretmen tarafından, oyuncu turnuvadan ihraç edebilecektir.

3.     Turnuva ile ilgili itirazlar Satranç Turnuvası Tertip Komitesine yapılacaktır.

4.     Turnuva;

          a.     U8 Kategorisi: Doğum yılı 2016 ve sonrası olan öğrenciler,

          b.     U10 Kategorisi: Doğum yılı 2014 ve 2015 olan öğrenciler,

          c.     U12 Kategorisi: Doğum yılı 2012 ve 2013 olan öğrenciler,

          d.     U14 Kategorisi: Doğum yılı 2010 ve 2011 olan öğrenciler,

          e.     U16 Kategorisi: Doğum yılı 2008 ve 2009 olan öğrenciler,

          f.      U18 Kategorisi: Doğum yılı 2006 ve 2007 olan öğrenciler olmak üzere 6 ayrı kategori seviyesinde yapılacaktır. Turnuva sonucunda her kategoride ilk üçe girenler ödüllendirilecektir.

5.     Turnuvaya katılacak öğrenciler ön başvurularını aşağıda bağlantısı verilen form üzerinden yapacaktır. 

6.     Turnuvanın oynanacağı www.lichess.org platformunda oyuncular kullanıcı kaydını oluşturup, turnuva için verilen link üzerinden turnuva katılımını yapacaktır. 

7.     Turnuva müsabakaları 9 Mart 2024 Cumartesi günü Türkiye saati ile 15:00'de başlayacak ve aynı gün içerisinde tamamlanacaktır.

8.     Müsabakalar öncesinde paylaşılacak olan zoom toplantı linki ile turnuva için oluşturulacak toplantıya öğrenciler dahil olacak ve müsabakalar süresince zoom programı üzerinden kameraları açık olarak görüntülü bağlantı kurulacaktır. Müsabakalar süresince kameraların açık olması öğrencilerin sorumluluğunda olup kamerasının kapalı olduğu tespit edilen öğrenciler diskalifiye edilebilir.rnuva müsabakaları 9 Mart 2024 Cumartesi günü Türkiye saati ile 15:00'te başlayacak ve aynı gün içerisinde tamamlanacaktır.

9.      Müsabakalar öncesinde paylaşılacak olan zoom toplantı linki ile turnuva için oluşturulacak toplantıya öğrenciler dahil olacak ve müsabakalar süresince zoom programı üzerinden kameraları açık olarak görüntülü bağlantı kurulacaktır. Müsabakalar süresince kameraların açık olması öğrencilerin sorumluluğunda olup kamerasının kapalı olduğu tespit edilen öğrenciler diskalifiye edilebilir.

 

       Başvuru için tıklayınız.

 

       Teknik şartname için tıklayınız.

Dag Hammarskjölds Vag 20, 115 27 P.O.Box24105 10451 Stockholm Sweden - 00 46 8 450 99 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.