Stokholm Eğitim Müşavirliği

Lokomotif Çocuk Dergisi 23 Nisan Özel Sayısında Siz de Yerinizi Alın!

Sevgili Çocuklar! Lokomotif Çocuk Dergisi 23 Nisan Özel Sayısı için geri sayım başladı! Siz de eserlerinizi gönderin, şiirleriniz, hikâyeleriniz ve resimlerinizle dergimizde yerinizi alın!  
Lokomotif Çocuk Dergisi 23 Nisan Özel Sayısında Siz de Yerinizi Alın!

Sevgili Çocuklar! Haydi!

Lokomotif Çocuk Dergisi 23 Nisan Özel Sayısı için geri sayım başladı! Siz de eserlerinizi stokholm@meb.gov.tr adresine gönderin, şiirleriniz, hikâyeleriniz ve resimlerinizle dergimizde yerinizi alın!

Lokomotif Çocuk Dergisine İsveç, Norveç ve Finlandiya'daki 5-16 yaş arası çocuklarımızın çalışmalarını 21 Nisan 2024 tarihine kadar bekliyoruz.


Yazı ve Resim Türleri:

Dergimize deneme, şiir, hikâye, masal, mektup, anı, günlük, biyografi, gezi yazısı, resim, illüstrasyon, çizgi hikâye türlerinden biri ile katkıda bulunabilirsiniz.


Konu Başlıkları:

23 Nisan Özel Sayımızda yer alacak konu başlıkları:

1. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

2. Kuşlar ve baharın sesi

3. Ağaçlar ve yeşilin dönüşü

4. Piknik zamanı

5. En iyi arkadaşım

6. Açık havada en sevdiğim oyunlar


Katılmak için:

Yazı ve resimlerinizi 21 Nisan 2024 tarihine kadar stokholm@meb.gov.tr e-posta adresimize başvuru formu ve onay belgesi ile birlikte gönderin. 

Başvuru formu için lütfen tıklayın.

Onay belgesi için lütfen tıklayın.

Son katılım tarihi: 21 Nisan 2024


Teknik Özellikler:

Yazılar için:

 • Dergimize göndereceğiniz yazıları ya el yazınızla beyaz bir kâğıda yazın, ya da Word'de metin olarak hazırlayın.
 • El yazınız ile yazınızı yazdıktan sonra en altına adınızı, soyadınızı, yaşınızı ve yaşadığınız şehri yazın.
 • Yazınıza içeriğiyle alakalı güzel bir başlık atmayı unutmayın.
 • Son olarak isterseniz sayfanızı küçük resimler yaparak süsleyin.
 • Sonra da dijital fotoğraf çekimi yapabilen bir makine/telefon ile bu sayfanın iyi ışık alan bir ortamda yüksek çözünürlüklü, gölgesiz bir fotoğrafını çekin. Fotoğrafı jpg, png veya pdf olarak kaydedin.
 • Word programında hazırladığınız versiyonu ise A4 kağıdı seçerek, Times New Roman fontunu kullanarak 12 punto ile hazırlayın.
 • Göndereceğiniz yazıların uzunluğu 500 kelimeyi aşmasın.
 • Word formatındaki yazınızı veya el ile yazdığınız yazınızın fotoğrafı ile doldurduğunuz başvuru formunu ve onay belgesini bize e-posta yoluyla gönderin. e-postanızın Konu kısmına "Lokomotif Çocuk" ve yanına da Ad-Soyadınızı yazın.

Resimler için:

 • Dergimize göndereceğiniz resimleri hazırlarken dilediğiniz tekniği ve malzemeyi kullanabilirsiniz.
 • Resimlerde A4 boyutunda veya daha büyük boyutta bir kâğıt kullanın.
 • Dilerseniz resminizi tamamlayınca bir başka kâğıda birkaç cümle ile hikâyesini yazabilir, resminize bir ad verebilirsiniz.
 • Resminizi tamamladıktan sonra dijital fotoğraf çekimi yapabilen bir makine/telefon ile iyi ışık alan bir ortamda yüksek çözünürlüklü, gölgesiz bir fotoğrafını çekin. Resminizi jpg, png veya pdf olarak kaydedin.
 • Resminizi başvuru formu ve onay belgesi ile birlikte bize e-posta yoluyla gönderin. e-postanızın Konu kısmına " Lokomotif Çocuk " ve yanına da Ad-Soyadınızı yazın.

Yayın Kuralları:

 • Dergide yayımlanacak eserlerin seçimi yayın kurulumuz tarafından gerçekleştirilecektir.
 • Eserleriniz dergide ücretsiz olarak yayımlanacaktır.
 • Dergimizde yayımlanmak üzere gönderilen eserler yukarıda belirtilen temalarda olmalıdır.
 • Başvuru formunda ve onay belgesinde istenen bilgiler doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Başvuru formunu ve onay belgesini göndermeyenlerin çalışmaları dikkate alınmayacaktır.
 • Bir kısmı veya tamamı başka yerlerde yayımlanan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır. Büyüklerinizden yardım almadan, kendi özgün metinlerinizi ve resimlerinizi oluşturmanız, değerlendirmede aranan önemli bir ölçüttür.

Bütün katılımcılar için elektronik ortamda teşekkür belgesi düzenlenecek ve yarışmaya katılım gerçekleştirdikleri e-posta adresinden kendilerine iletilecektir.

Dergimize katkı sağlayan arkadaşlarımıza Müşavirliğimizin ilerleyen tarihlerde düzenleyeceği atölyelere katılımda öncelik verilecektir.

Lokomotif Çocuk Dergisinin, dijital olarak Müşavirliğimizin web sayfasında yayımlanması, içeriğinden bazı eserlerin seçilerek sosyal medya aracılığıyla paylaşılması, sınırlı sayıda baskısı gerçekleştirilerek çeşitli çocuk kütüphanelerine kazandırılması, Büyükelçiliğimize gelen misafirlerimize hediye edilmesi ve dergimize katkıda bulunan çocuklarımızla Müşavirliğimizin düzenleyeceği etkinliklerde bir araya gelinmesi öngörülmektedir. Katılımcılar bu koşulları kabul etmiş sayılacaklardır.

Saygıyla duyurulur.

 07-04-2024

 

Dag Hammarskjölds Vag 20, 115 27 P.O.Box24105 10451 Stockholm Sweden - 00 46 8 450 99 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.